Ana sayfa MAGAZİN İdo Tatlıses i Tehdit Olayında Yeni Gelişme Yaşandı

İdo Tatlıses i Tehdit Olayında Yeni Gelişme Yaşandı

86
0
PAYLAŞ

Ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses ve oğlu İdo Tatlıses’in telefonda ölümle tehdit edilmesine yönelik soruşturmada HTS kayıtları çıkarılacak.

İbrahim Tatlıses, 2 Temmuz’da avukatı aracılığıyla İstanbul Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunarak kendisinin ve şarkıcı oğlu İdo’nun ölümle tehdit edildiği şikayetinde bulunmuştu.

 

Bu yazı woomagazin.com tarafından yazılmıştır. woomagazin.com Magazin Haber ve Magazin Konusunda Uzman Kadro.

‘İdo’yu pusuya düşüreceğiz’ tehdidi

İddiaya göre, 28 Haziran günü İbrahim Tatlıses ve oğlunun albümlerinin dağıtım şirketinde iken, şirketin santralini arayan bir kişi tehdit telefonu açtı. Numarası belirlenemeyen hat, çalışan tarafından yanıtlandı. Telefondaki kişi İbrahim Tatlıses’i öldürmekle tehdit ederek,  “İbrahim Tatlıses’in oğlu İdo’yu Kuşadası’nda pusuya düşüreceğiz”  dedi.

 

Çalışanların haber vermesi üzerine İbrahim Tatlıses, savcılığa başvurdu. Kendisinin ve oğullarının ölüm tehditleri aldığını belirten Tatlıses’in şikayeti üzerine soruşturma başlatan savcılık,  şirketin Esentepe ve Unkapanı’ndaki telefonlarını incelemeye aldı. Savcılığın talebi üzerine  İstanbul Sulh Ceza Hakimliği,  şirketin telefonlarının 27 Haziran ve 3 Temmuz tarihleri arasında aranan ve arayan kayıtlarının baz istasyonlarıyla birlikte tespit edilerek HTS kayıtlarının çıkarılmasına karar verdi. (DHA)
 

HTS nedir?

HTS ‘Historical Traffic Search’ kelimelerinin kısaltmasıdır. Telekomünikasyon yoluyla elde edilen bilgiler adli bir olayın soruşturulmasında veya önleyici bir faaliyetin yürütülmesinde çok önemli bir veri kaynağıdır.

Woo Magazin ' de İdo Tatlıses i Tehdit Olayında Yeni Gelişme Yaşandı adlı konuyu,
86
kişi okudu. Magazin ve Magazin Haberleri kelimelerinde google aramalarında tarihinde yer almaya başladı. Eğer bu yazı sizi rahatsız ediyorsa lütfen ivedi bir şekilde bizimle iletişime geçin ve kaldırmamız için bize bildirin. Bizimle iletişime geçmek istiyorsanız Woo Magazin İletişim ya da Woo Magazin Yardım linklerinden birine tıklamanız yeterli olucaktır.
PAYLAŞ
Önceki makaleNihat Doğan’dan aşkın fotoğrafı!
Sonraki makaleÜnlü oyuncu Rasim Öztekin ameliyat oldu

BİR CEVAP BIRAK