Ana sayfa WOO MANŞET HABER Google Aysel Gürel’i Unutmadı

Google Aysel Gürel’i Unutmadı

238
0
PAYLAŞ

Google, Aysel Gürel’in doğumunun 89. yılını özel olarak hazırlanan doodle ile kutluyor.

Ülkemizin sevilen şarkı sözü yazarı ve sinema-tiyatro oyuncularından Aysel Gürel, 7 Şubat 1929’da Denizli Sarayköy dünyaya geldi. Gürel yaşasaydı bugün 89 yaşında olacaktı.

Canlı ve gözüpek kişiliğiyle öne çıkan Gürel aralarında Sezen Aksu, Nilüfer, Tarkan ve Sertab Erener’in de yer aldığı çok sayıda efsanevi şarkıcının yanı sıra gelecek vaat eden yeni yetenekler için de kaleme aldığı, kaybedilen ve bulunan aşklara dair şarkı sözleriyle 1970’lerin sonundan 2000’lere uzanan dönemde Türk pop müziğine damgasını vurdu. Bıraktığı mirasla etkisini hala devam ettiriyor ve geride kalan sözlerle bugün hala şarkılar yapılmaya devam ediyor.

Bu yazı woomagazin.com tarafından yazılmıştır. woomagazin.com Magazin Haber ve Magazin Konusunda Uzman Kadro.

Doodle Hakkında

Google logosunda eğlenceli ve şaşırtıcı olarak yapılan ve Doodle olarak adlandırılan değişiklikler festivaller ve yıl dönümlerinin yanı sıra ünlü sanatçıların, kâşiflerin ve bilim insanlarının doğum günlerini kutlamak amacıyla hazırlanmaktadır.

Woo Magazin ' de Google Aysel Gürel’i Unutmadı adlı konuyu,
238
kişi okudu. Magazin ve Magazin Haberleri kelimelerinde google aramalarında tarihinde yer almaya başladı. Eğer bu yazı sizi rahatsız ediyorsa lütfen ivedi bir şekilde bizimle iletişime geçin ve kaldırmamız için bize bildirin. Bizimle iletişime geçmek istiyorsanız Woo Magazin İletişim ya da Woo Magazin Yardım linklerinden birine tıklamanız yeterli olucaktır.
PAYLAŞ
Önceki makaleSeren Serengil’den evlilik teklifi!
Sonraki makaleNeymar’ın Yerine Gatagov

BİR CEVAP BIRAK