Ana sayfa SPOR Özer’den Futbolculara Çağrı

Özer’den Futbolculara Çağrı

234
0
PAYLAŞ

Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu tarafından 6 ay men cezası kaldırılan Osmanlısporlu futbolcu Özer Hurmacı, meslektaşlarına Türkiye Profesyonel Futbolcular Derneği’ne katılmaları çağrısında bulundu.

Özer, yaptığı yazılı açıklamada, Tahkim Kurulunun aldığı kararın sadece şahsı adına değil, tüm meslektaşları adına bir dönüm noktasını oluşturduğuna dikkati çekerek, “Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu, hukuka ve adalete uygun bir karar vermiş ve 1,5 yıldır sürdürdüğüm hukuk mücadelesinde hak ve adalet yerini bulmuştur.” ifadelerini kullandı.

Bu yazı woomagazin.com tarafından yazılmıştır. woomagazin.com Magazin Haber ve Magazin Konusunda Uzman Kadro.

Hukuki süreçler sırasında futbolcular arasında dayanışma eksikliğini fark ettiğini belirten Özer, “Profesyonel futbolcuların mesleki olarak yaşadığı sıkıntıların en büyük nedeni yine biz futbolcularız. En alt ligden en üst lige aynı meslek grubuna dahil futbolcular olarak aramızdaki dayanışma daha üst seviyelerde olmalıdır kihaklarımız gereği gibi korunurken, taleplerimiz de daha geniş alanlarda cevap bulabilsin.” değerlendirmesinde bulundu.

Özer, adalet arayışında kendisine en büyük desteği Türkiye Profesyonel Futbolcular Derneği ve Dernek Başkanı Hakan Ünsal’ın verdiğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Tüm meslektaşlarıma bir kez daha hatırlatmak isterim ki biz futbolcuların sorunlarını en iyi anlayanlar yine profesyonel futbolculardır. Geçirdiğim süreçte, mesleki dayanışmanın önemini ve bu dayanışma için Türkiye’deki tek çatımız olan Türkiye Profesyonel Futbolcular Derneğinin değerini bir kez daha anlamış bulunuyorum. Tüm profesyonel futbolcu meslektaşlarımı birlik olmaya ve mesleki haklarımızı geliştirmek ve daha da ileriye taşıyabilmek için beraberce mücadele etmeye davet ediyorum.”

Dünya Futbolcular Birliğine de desteği için teşekkür eden Özer, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Son olarak, tüm meslektaşlarıma bir kez daha ‘Birlikten kuvvet doğar’ atasözümüzü hatırlatmak isterim. Türkiye Profesyonel Futbolcular Derneğine ne kadar çok katılım sağlarsak, derneğimizin gücüne güç katacağımızın ve derneğin bizleri temsil konusunda elinin güçleneceğinin farkında olmalıyız. Her kategoride futbol oynayan profesyonel futbolcuların tüm problemleriyle ilgilenen derneğimize hak ettiği desteğin verilmesi futbolculuk mesleği için hayati önem taşımaktadır.”

Woo Magazin ' de Özer’den Futbolculara Çağrı adlı konuyu,
234
kişi okudu. Magazin ve Magazin Haberleri kelimelerinde google aramalarında tarihinde yer almaya başladı. Eğer bu yazı sizi rahatsız ediyorsa lütfen ivedi bir şekilde bizimle iletişime geçin ve kaldırmamız için bize bildirin. Bizimle iletişime geçmek istiyorsanız Woo Magazin İletişim ya da Woo Magazin Yardım linklerinden birine tıklamanız yeterli olucaktır.
PAYLAŞ
Önceki makaleSivasspor’u 92 Bin Taraftar İzledi!
Sonraki makale‘Çalıkuşu’ dizisinin oyuncusu oğluyla tüm bağları kopardı

BİR CEVAP BIRAK