Ana sayfa SPOR Ronaldo’dan Şili’de Çocuk Hastanesi

Ronaldo’dan Şili’de Çocuk Hastanesi

264
0
PAYLAŞ

Cristiano Ronaldo, Şili’de 2020’de tamamlanacak bir çocuk hastanesi yaptırıyor. Yıldız futbolcu, daha önce de “Kazandıklarım içinde en anlamlısı” dediği 2013 Altın Top Ödülü’nün açık arttırmada satılmasıyla elde edilen 600 bin Pound’u çocuklara bağışlamıştı

Cristiano Ronaldo, Şili’de çocuklar için hastane yaptırıyor. Yıldız futbolcunun, İtalyan işadamı Aleesandro Proto ile Şili’nin başkenti Santiago yakınlarında yaptırdığı hastane 2020’de tamamlanacak. Bu çocuk hastanesi, Güney Amerika’da yapılacak bir zincirin ilk halkasını oluşturacak.

Bu yazı woomagazin.com tarafından yazılmıştır. woomagazin.com Magazin Haber ve Magazin Konusunda Uzman Kadro.

Portekizli yıldız, sahada bencillikle ve yüksek egosuyla eleştirilse de, saha dışında birçok hayır işine katılım göstererek paylaşımcı bir portre çiziyor. 2010’da 10 yaşındaki bir çocuğun beyin ameliyatını üstlenmesinden, 2012’de 9 yaşındaki bir çocuğun kanser tedavisini üstlenmesine kadar farklı hayır işlerine imza atan Ronaldo’nun en ilginç bağışlarından biriş de 2013 Altın Top ödülü olmuştu.

Ronaldo, 2017 Ekim ayı başında “Bir Dilek Tut” Vakfı’nın açık artırma gecesine 2013 Altın Top Ödülü’nü göndermişti. Portekizli yıldız, 2008, 2014 ve 2016’da da bu ödülü kazanmıştı ama 2013’teki hakkında “Benim için en anlamlısı” diyordu. Çünkü Messi’nin dört yıllık serisine 2013’te son vermişti. Ronaldo, 2013 ödülünü bağışladıktan sonra 2017’yi de kazandı.

Vakfın Londra’daki açık artırma gecesinde toplam 2.7 milyon Pound toplanmış ve bunun 600 bini Ronaldo’nun bağışladığı Altın Top ödülüyle gelmişti.

Ronaldo, UNICEF ve Save The Children’ın da elçisi…

Woo Magazin ' de Ronaldo’dan Şili’de Çocuk Hastanesi adlı konuyu,
264
kişi okudu. Magazin ve Magazin Haberleri kelimelerinde google aramalarında tarihinde yer almaya başladı. Eğer bu yazı sizi rahatsız ediyorsa lütfen ivedi bir şekilde bizimle iletişime geçin ve kaldırmamız için bize bildirin. Bizimle iletişime geçmek istiyorsanız Woo Magazin İletişim ya da Woo Magazin Yardım linklerinden birine tıklamanız yeterli olucaktır.
PAYLAŞ
Önceki makaleGalatasaray’dan Seçim Açıklaması
Sonraki makaleGalatasaray’a Fernando’dan Kötü Haber!

BİR CEVAP BIRAK